Kalender

 

2017

9. juni – Duokonsert med Dag Vanberg Karnilstunet, Sandane

7. juli – ARVESØLVET med Erlend Apneseth, Hilde Holsen og Øyvind Hegg- Lunde Førdefestivalen, Høgsalen på Sogn og Fjordane Kunstmuseum

 

22. september –  Solokonsert Den Kulturelle Spaserstokken, Sandane

 

13. oktober – Duokonsert med Sigrid Moldestad Vestlandskappleiken, Askvoll

 

2016

30- august – Musikalske lesestunder Nordsida Skule og Barnehage

 

2. september – Musikalske lesestunder Innvik Skule

16. september – Musikalske lesestunder Oppstryn Skule

19. september – Musikalske lesestunder Innvik Skule

27. september – Musikalske lesestunder Tonning Barnehage

28. september – Musikalske lesestunder Tonning Barnehage

 

3. oktober – Musikalske lesestunder Olden Skule

4. oktober – Lokal lyrikk med Dag Vanberg Stryn Bibliotek

7. oktober – Musikalske lesestunder Olden Barnehage

17. oktober – Musikalske lesestunder Vikane Barnehage

28. oktober – Musikalske lesestunder Olden Barnehage

31. oktober – Musikalske lesestunder Rand Skule og Barnehage

 

3. november – Lesegleding med Trond Strand Barnelitterære Fagdagar, Førdehuset

4. november – Musikalske lesestunder Olden Skule

9. november – Musikalske lesestunder Tonning Barnehage

11. november – Kulturnatt Stryn Stryn Bibliotek

26. november – Musikalsk lesestund Stryn Bibliotek

28. november – Lesegleding med Trond Strand for Stryn Rotary Stryn Bibliotek

 

6. desember – Musikalske lesestunder Selje Folkebibliotek, Selje

7. desember – Musikalske lesestunder Tonning Barnehage

9. desember – Musikalske lesestunder Olden Barnehage

19. desember Julekonsert med Gunnhild Sindre og Stevia Hornindal Omsorgssenter

20. desember – Musikalske julelesestund Olden Skule

 

 

2015

21. februar – Stryn Treskifestival paraderi paradera

 

2. mars – Linda Gytri Trio Columbi Egg, Bergen

3. mars – Linda Gytri Trio Folkemusikkpuben, Tre Brør, Voss

5. mars – Linda Gytri Trio Riksscenen, Oslo

25. mars – Linda Gytri Trio Programslepp Førdefestivalen, Førde

25. mars – Linda Gytri Trio Blomsterhagen, Florø

26. mars – Linda Gytri Trio Blaoboksen, Sogndal

27. mars – Linda Gytri Trio Oldedalen Grendahus

 

3. juli – Linda Gytri Trio NRK Folkelutt, Førdefestivalen

4. juli – Linda Gytri Trio Førdefestivalen

4. juli – Linda Gytri Trio Columbi Egg avd. Førdefestivalen

 

21. juli – Linda Gytri & Gro Marie Svidal Fløyen, Bergen

22. juli – Linda Gytri & Gro Marie Svidal Fløyen, Bergen

23. juli – Linda Gytri & Gro Marie Svidal Fløyen, Bergen

 

2014

27. januar – Karrieremesse Framtidsfylket Rica Nidelven, Trondheim

 

2. februar – Konsert Gytri/ Vanberg Ivar Aasen- tunet, Ørsta 20.00

8. februar – Ungdommens Kulturmønstring Stryn Juryleiar

12. februar – Karrieremesse Framtidsfylket Grieghallen, Bergen

 

13. mars – Karrieremesse Framtidsfylket Månefisken, Oslo

21. – 23. mars – DM Møre og Romsdal, Ulsteinvik  Hovud- dommar trekkspel

27. mars  – Konsert med Kari Malmanger Folkeakademiet, Askvoll Sjøbuer 20.00

28. mars – Konsert med Kari Malmanger, Folkeakademiet, Sørbøvåg Grendehus 19.00

29. mars  – Konsert med Kari Malmanger, Folkeakademiet, Balestrand Helsetun 12.00

28. – 30. mars – Distriktmesterskap NTL Sogn og Fjordane Rica Sunnfjord Hotel, Førde

 

6. – 11. april – Nordic Days Murmansk, med Erlend Apneseth og Ekaterina Ephremova

 

4. mai – Konsert Gytri/ Vanberg Aldaheim, Olden 20.00

 

14. juni – Landsmøte Noregs Skiforbund Apal Trio med Kristoffer Kleiveland og Jørgen Sandvik

26. – 29. juni – NM Trekkspel, Haugesund dommar

4. juli – Førdefestivalen Draumelaget – med Unni Løvlid, Sigrid Moldestad, John Oddvar Kandal, Arne M. Sølvberg, Elin Grytting, Synnøve Bjørset, Erlend Apneseth, Gro Marie Svidal, Sigmund Eikås, Judith Vestreim, Tom Karlsrud, Håkon Høgemo, Karl Seglem.

 

20. – 23. august Tradition Tomorrow Aukureyri, Island

 

12. september – Konsert Randabygda Kyrkje 20.00

 

29. september – 2. oktober – AUDIRE Innspeling av ny CD med Timo Alakotila og Anders Bitustøyl

4. oktober Konsert Linda Gytri Trio m/ Timo Alakotila og Anders Bitustøyl, Blest 2014 i Førde. Rockescena 21.00

 

17. – 19. oktober – Haustsprell Hornindal

20. oktober – Minikonsert Hotel Alexandra, Loen

29. oktober – Lunsjkonsert Sogn og Fjordane Fylkeskommune Førde 11.30

 

15. november Konsert Jeremiasorkesteret Jeremiasfestivalen, Sandane 19.30

20. november – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Ørsta Kulturhus 19.30

21. november – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Stryn Kulturhus 19.30

22. november – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Flora Samfunnshus 19.00

23. november – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Samfunnshallen, Måløy 19.00

24. november – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Logen Teater, Bergen 19.30

 

13. desember – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Operahuset Nordfjordeid 19.00

14. desember – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Trivsleshagen, Sandane 19.00

15. desember – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Førdehuset 19.00

16. desember – VINTERSONG med Sigrid Moldestad Sogndal Kulturhus 19.00

 

2013

10. februar – Riksscenen, Oslo Duo med Sigbjørn Apeland

14. – 17. februar – Rauland Internasjonale Vinterfestival Konsertar og workshop

 

10. mars – DM trekkspel, Molde Dommar trekkspel

 

5. – 7. april – Fylkeskappleiken, Skei Kappleiksdommar

12. – 14. april – DM trekkspel, Sogndal Dommar trekkspel

 

25. mai – Alexandra, Loen Morgonmusikk for Lions Riksmøte

29. mai – Fjellregionkonferansen, Skei Musikalsk aperitif              

 

7. juni – Stryn Kulturhus Sommarkonsert Kulturskulen                             

11. juni – Per Bolstad Plass, Fagre Stryn Musikkinnslag Kvinnenes Stemmerettsjubileum

11. juni – Yrineset, Oldedalen Musikkinnslag for Noregs Bondelag sitt Årsmøte

30. juni – Sogn Kunstsenter/ Norsk Villakssenter, Lærdal Solokonsert

 

4. juli – Vassenden Den Kulturelle Spaserstokken

4. juli – Skei Den Kulturelle Spaserstokken

5. juli – Førdefestivalen Solokonsert og Columbi Egg

7. juli – 12. juli – Mokurs Instruktør trekkspel/akkordeon

11. juli – Sunnfjord Museum Duokonsert med Annlaug Børsheim

18. – 21. juli Landsfestivalen, Løten Dommar

 

18. august – Diktardagen, Utne Solokonsert

25. august – Liatunet, Innvik Solokonsert i Røykjestova

 

8. september – Oldedalen Grendahus Triokonsert med Kristoffer Kleiveland og Vidar Berge

11. – 13. september – BRÅTTfestival, Hornindal Heime hos- konsertar

11. september – BRÅTTfestival, Hornindal Duokonsert Linda Gytri & Kristoffer Kleiveland

19. september – Leikanger Jubileumskonsert Fylkeskommunen 250 år

21. september – Bokbyen, Fjærland Solokonsert

27. – 29. september FOLKELARM Umbra nominert som Årets Soloalbum

 

4. – 6. oktober – BLEST, Førde Solokonsert laurdag

15. – 21. oktober Jodpuhr RIFF, India Ut på tur med Rikskonsertene og medmusikarar Kristoffer Kleiveland og Vidar Berge

25. oktober – Folkemusikkveka i Fjaler Solokonsert

26. oktober – Fjaler Den Kulturelle Spaserstokken

31. oktober – Riksscenen, Oslo Fant- Karl, Duo med Aslak Brimi

 

1. november – Nynorske Litteraturdagar, Aurland Konsertinnslag

2. november – Klubbefest, Oslo Konsert & Klubb, duo med Dag Vanberg

8. november – Stryn Kulturhus Jubileumskonsert Stryn Kulturskule, Trio med Kristoffer Kleiveland og Vidar Berge

1.desember – Julekonsert Stryn Kulturskule

 

2012

6. oktober – Kråkenes Fyr Umbra plateslepp

13. oktober – Oldedalen Gamle Skule Umbra plateslepp

19. oktober – Haustsprell, Hornindal Umbra plateslepp

25. oktober – Raftevolds, Hornindal Konsert for Rotary Hornindal

26. oktober – Osafestivalen, Voss Umbra plateslepp, Tre Brør Cafè

 

9. november – Kulturnatt Stryn CD-dykk og konsertinnslag

10. november – Gaupne Hotel Kurs og konsert

12. november  – Alexandra, Loen Minikonsert

24. – 25. november – Utkantmarknad, Innvik Konsert

 

1. desember – Julemesse, Olden Helsetun Minikonsert

5. desember – Alexandra, Loen Musikkinnslag for Fylkeskommunen

6. desember – Julemøte Oldedalen BKL, Ljosheim Musikk og lyrikk

14. desember – NRK Vestlandsrevyen Trekkspel i fjernsynsruta

17. desember – Columbi Egg, Bergen Solokonsert

Legg att eit svar